יזמים ויזמיות עוברים מסע ארוך, מאתגר ומרתק

כבר לא צריך לעבור אותו לבד

הכירו את…

מיה אלחלל

מייסדת ואוצרת תוכן, אש מדיה

מיה אלחלל

״כל הנשים המופיעות ברשימה זו משפיעות במידה רבה על חיינו בהווה, כמה מהן משפיעות על העתיד, אך מיה אלחלל לא מסתפקת בכך – אחת היזמיות המסקרנות בישראל רוצה שנחשוב היום על מה שיביא איתו העתיד, לפני שיהיה מאוחר.״– פורבס 8.2015, 50 הנשים המשפיעות

מיה אלחלל (Maya Elhalal), מייסדת אש – חברת מדיה לפורמטים על העתיד, היא אוצרת תוכן ומנחת כנסים על קידמה במדע וטכנולוגיות רפואיות, בפרט בתחום הארכת תוחלת הבריאות (health-span), ועורכת מגזין הבריאות Longevity.Science.

ב-2015 הופיעה מיה ברשימת 50 הנשים המשפיעות של פורבס בישראל וברשימה בין-לאומית של The Next Web – מאה דוברות מומלצות על מדע וטכנולוגיה. ב-2017 נבחרה ע״י מגזין גלובס ל-70 הצעירות המבריקות בישראל בשל פעילותה להנגשת חדשנות בביו-טכנולוגיה.

מיה מרצה על יזמות וחדשנות בבריאות בעידן של קדמה טכנולוגית מואצת, והשפעתן על הארכת חיים ומובילה את תוכנית הכשרת המנהלים ׳עתיד הבריאות׳ ביחידה להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי בהרצליה, ובעבר (2006-2010) לימדה במרכז בינתחומי יזמות בתוכניות ׳זל ליזמות׳ ובתוכנית ה-MBA.

מיה נמנית עם המייסדים של הצ׳פטר הישראלי של ארגון היזמים העולמי EO (רשת יזמים גלובאלית המונה 12,000 יזמים ב-50 מדינות) וכיהנה שנתיים כנשיאת הארגון.

לאחרונה הובילה מיה את תוכנית כנס MEDinIsrael 2017, הנחתה ובנתה את פורמט ׳כנס הקיימות בבריאות׳ של חברת התרופות (Abbvie Israel (2015, 2017.

מיה היתה הישראלית הראשונה שהשתתפה בתוכנית העתידנות של אונברסיטת סינגולריטי במרכז המחקר בנאסא (ב-2012 ושוב ב-2016, ורפואה אקספוננציאלית 2017), היא בוגרת התוכנית הראשונה ליזמות ע״ש סם זל וסיימה בהצטיינות תואר במדעי המחשב במרכז הבינתחומי בהרצליה (1999-2002).

בעבר ייסדה מספר מיזמי אינטרנט, התחילה את תנועת ארועי TEDx בישראל (2010) הנחתה ארבעה ארועי טד–אקס בישראל ובניו–יורק, הנחתה את כנס TED MED Live בירושלים, את כנס לתת-טק למאבק ברעב באמצעות חדשנות טכנולוגית, את הכנס לטכנולוגיות מסייעות, את כנס הכלכלה ההתנהגותית ליזמים, את ועידת החלל הבינלאומית בירושלים, כנס כשלונות היזמים Failcon בתל אביב, התמודדה בתחרות הדיבייט Intelligence^2 בעד טכנולוגיה ועוד.

מיה פעילה ציבורית להעלאת מודעות לנזקי הקרינה הבלתי-מייננת ומחזיקה ברשיונות מהמשרד להגנת הסביבה לבצע בדיקות קרינה בתדרי רשת החשמל (ELF) וגלי רדיו (RF).
מיה פעילה ציבורית להעלאת מודעות לנזקי הקרינה הבלתי-מייננת ומחזיקה ברשיונות מהמשרד להגנת הסביבה לבצע בדיקות קרינה בתדרי רשת החשמל (ELF) וגלי רדיו (RF).
מיה פעילה ציבורית להעלאת מודעות לנזקי הקרינה הבלתי-מייננת ומחזיקה ברשיונות מהמשרד להגנת הסביבה.

מיה חברה בעמותת החינוך הפוגרסיבי בישראל ׳דרך–הילד׳, המכוונת לרכישת כישורי חיים לעולם העתידי, ומגדלת את שלושת ילדיה ברוח השיטה המונטסורית.

תומר טרבס
מאיר אמלזג
אביב גרפי
רן סגל
ניר זברו