שיר הלפרן

שיר הלפרן היא היזמית והבעלים של שוק האיכרים ושוק הנמל בנמל ת"א.

ב-2008 הקימה את שוק האיכרים של ת"א – שוק האיכרים הראשון בארץ שהתפתח לרשת של שוקי איכרים ארצית (היום פועלים עוד ארבעה שווקים בגבעתיים, רעות ושוהם) וב-2010 לשוק הנמל – שוק האיכרים המקורה היחיד מסוגו בארץ שפועל כל השבוע בהאנגר 12 בנמל ת"א.

שיר סיימה את לימודיה בקורדון בלו בפריז ועבדה עם שפים מובילים בארץ, בצרפת ובארה"ב. לשיר תואר ראשון בהיסטוריה ופילוסופיה, תואר שני במנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה עם התמחות בפיתוח בר קיימא. היא מרצה על נושאים אלו בארץ ובעולם.

שוק האיכרים ושוק הנמל בנמל תל אביב

שוק האיכרים קם כמיזם שבועי בנמל תל אביב במאי 2008. כבר בימיו הראשונים הפך לבית חם עבור חקלאים ויצרנים ישראלים. מה שהתחיל בחלום של הבאת בשורה קולינרית חדשה לארץ, הוא כיום שוק הנמל המקורה הראשון בישראל שפועל מדי יום בהאנגר 12 בנמל ת"א.
המיקום של “שוק הנמל”, ששוכן בבניין אקולוגי המשקיף על הנוף של נמל תל אביב, יחד עם אוסף החנויות האיכותיות של חומרי גלם מקומיים ובינלאומיים הופכת אותו ללונה פארק גסטרונומי אמיתי.

כבר 10 שנים שפונה “שוק הנמל” לאוהבי האוכל ומהווה עבורם חלופה בריאה וטעימה למזון התעשייתי. האנשים מאחורי החנויות והדוכנים ב”שוק הנמל” הם ממובילי תרבות הקולינריה בארץ ומציעים מידי יום בשר משובח, דגים ופירות ים טריים, גבינות בוטיק, שמן זית ארומטי, זיתים וממרחים, פסטות טריות, נקניקים בעבודת יד, תבלינים, קטניות, בירות ויין מכל רחבי העולם, לחמים ומאפים שנאפים במקום, חומרי גלם משובחים וכמובן זני ירקות ופירות מיוחדים.

שוק האיכרים, שבעקבותיו הוקם שוק הנמל, מביא לקדמת הבמה בכל יום שישי, את מיטב החקלאים והיצרנים בישראל ומקדם את חקלאות מגוונות תוצרת מקומית, עונתית ומובחרת.

תחומי העסק: חקלאות, מזון ומשקאות, נדל"ן